Generation Lighting Era 52" Ceiling Fan in Aged Pewter - 3ERAR52AGPD
Images may not reflect selected features
(No reviews yet) Write a Review
Product Details
SKU:
SG3ERAR52AGPD
UPC:
Width:
52.00 (in)
Height:
15.00 (in)
View All Products in this Collection
Shipping & Returns
Adding to cart… The item has been added
Product Description
Additional Product Details
Height
Width
Bulb Type
Number of Bulbs
Bulb Base
Bulbs Included
Bulb Wattage
Bulb Avg Life
Collection
Designer
Rooms
Voltage
Color Temperature
Blade Finish
Light Source
Safety Rating
Lumens
CRI
Airflow
Electricity Use
Airflow Efficiency
Blade Pitch
Blade Quantity
Fan Control
Fan Downrod
Light Kit
Motor Size
Title 24
Base MPN
15.00
A19
2
Medium
Yes
9.00
Era
Monte Carlo
Bathroom, Enclosed Patios/Porches, Garage
120.00V
3000K
Light Grey Weathered Oak/Light Grey Weathered Oak
LED
Damp
800.00lm
90
5657CFM
39W
88CFM/W
13°
3
Wall Mount Control, 3-speed, and Manual Reverse
4.5"